Allehelgen i Oslo domkirke

Allehelgen nærmer seg – en helg i takknemlighet og savn der vi minnes de som har gått foran. Velkommen til minnegudstjeneste, konserter og høymesse i Oslo domkirke.

Publisert:

Allehelgen i Oslo domkirke

Slik blir allehelgen i Oslo domkirke: 

Torsdag 30.oktober kl.18.00: Minnegudstjeneste for dem vi har mistet som følge av rus. Artisten Moddi skal synge. Gudstjenesten skjer i samarbeid med Kirkens Bymisjon, Blå Kors, Ambulansetjenesten, Fyrlyset, Frelsesarmeen.



Fredag 31.oktober kl.17.00: Fredagsmesse med navneopplesning. Vi minnes de som døde i soknet i år, og vi leser navnene deres i messen.

Lørdag 1.november kl.12.00: Orgelkonsert med NMH-studenter: Studenter fra Norges musikkhøgskole spiller orgelkonsert i Oslo domkirke. Konserten er gratis.

Søndag 2.november kl.11.00: Høymesse på allehelgensdag. Ellen Aasland Reinertsen er liturg, og sangere fra Oslo Domkor synger.

Søndag 2.november kl.18.00: Konserten «Himmel og jord». Oslo Domkor synger musikk av Grieg, MacMillan og Pärt. Ledende domkantor Marcus André Berg spiller orgel. Billetter kjøpes på Ticketmaster.



Hver sorg er ulik og alle sørger på sin måte. Det er det rom for i kirken, og du er ikke alene.

Velkommen til Oslo domkirke denne helgen og alle andre dager.

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"