Åpen kirke ved kongens dødsfall

I anledning Kong Harald V sin bortgang er Bragernes kirke åpen hele dagen fredag 28. august. En kondolanseprotokoll, hvor det kan skrives en hilsen, er lagt frem i kirkerommet.  Det er også mulighet for stillhet, lystenning og bønn.

Publisert:

Foto: Jørgen Gomnæs, Det kongelige hoff
Foto: Jørgen Gomnæs, Det kongelige hoff

Våre tanker og bønner går til kongefamilien i denne tunge og sorgfulle tiden. De er alle i våre hjerter. Vi takker ham for hans lange og gode kongegjerning for folket og landet.

I anledning Kong Harald V sin bortgang vil Bragernes kirke holdes åpen hele dagen fredag 28. august.

Bragernes kirke vil også være åpen lørdag 29. og 30. august fra kl 10.00 og hele dagen. Tidene kan endres dersom det er behov.

En kondolanseprotokoll er lagt frem i kirkerommet i Bragernes kirke.  Det er også mulighet for stillhet, lystenning og bønn. Representanter fra stab og frivillige vil være tilstede.

Vi lyser fred over kong Harald V sitt minne.

Kontaktinformasjon for Austad Fjell menighet Drammen

Fjell kirke ligger i Solsvingen 90, 3034 Drammen

Kontoradresse: Solsvingen 90, 3034 Drammen

E-post: post.drammen@kirken.no

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"