Lyst til å synge i barnekor?

Liker du å synge? Da inviterer vi deg til å bli med i Kongsberg Kirkes Barne- og Juniorkor! Vi har to korgrupper; Barnekoret er for barn i alderen 5 år opp til 2 .klasse, og Juniorkoret er for 3.-7. klassinger.

Lyst til å synge i barnekor?

Det legges vekt på at kortilbudet skal passe godt for de fleste, så vi synger vi sanger i ulike sjangre, samtidig ønsker vi at det skal være en god musikalsk utvikling hos barna. 

På øvelsene er det alltid plass til litt lek og moro ved siden av sangen. De to korgruppene øver stort sett hver for seg, men av og til har vi enkelte fellesøvelser til prosjekt vi gjør sammen.  Kristin Flatland Solbu, som er kantor/organist i menigheten, leder barnekoret sammen med hjelpedirigent Solveig Gjære Smestad, som til daglig jobber som lærer på barneskole. Juniorkoret ledes av Kristin, men av og til er det andre voksne som bidrar inn sammen med henne.

Vi øver på Menighetssenteret og foreldre/foresatte kan vente i lillesalen/foajéen mens barna øver, her kan de få seg en kopp kaffe mens de venter. Dersom barna har behov for å ha med seg en voksen inn på øvelsen for føle seg trygg i starten, er dette helt i orden. Men vi opplever at barnas konsentrasjon blir best når de er alene med de andre barna og lederne for koret under øvelsen.

Litt info om koret vårt:

  • Fast øvingsdag: Tirsdager
  • Barnekoret øver 17:00-17:45 og juniorkoret øver 18:00-19:00 (oppmøte 17:45)
  • Semesterstart for Juniorkoret er 22.8, Barnekoret starter uken etter, 29.8
  • Øvingssted: Menighetssenteret i Hyttegata 4
  • Kontingent: For høstsemesteret 2023: kr. 350,- (300,- for søsken)

Utover høsten skal vi synge på flere familiegudstjenester i kirken, blant annet på selveste julaften, det pleier å være veldig hyggelig, i tillegg skal vi ha en Luciakonsert i kirken i adventstiden. Allerede 9. september skal begge korene delta på Barnas orgelfest i kirken, her blir det trylleshow med Vegardo.

Av og til hygger vi oss litt ekstra og spiser vi kveldsmat sammen begge korgrupper, eller kosekvelder hver for oss, da leker vi sammen, har korkino, blir bedre kjent med hverandre og får noe godt å spise. 

Vi deler ut en semesterplan med oversikt over alle aktivitetene våre utover høsten (dette ligger også på nett og vi har egen lukket Facebook-gruppe). Når barnet meldes inn i koret, får du din egen korperm og e kor t-skjorte (barnekoret) eller genser (juniorkoret) som vi bruker ved opptredner.

Synes du dette hørtes gøy ut, møter du opp en tirsdag når vi øver!

Vel møtt i Barnekoret eller Juniorkoret, dersom dere lurer på noe, ikke nøl med å ta kontakt med Kristin.

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"