Aktiviteter i Kautokeino menighet:
- Babysang. Her får forelder og barn knytte nær kontakt gjennom sang, samt oppleve fellesskap med andre.
- Krøllesamling. I forkant av utdelingen av 4-årsboka blir barn sammen med voksen invitert til en samling der barna blir kjent med sauen Krølle, menighetspedagogen og kirken.
- Utdeling av 4-årsbok "Mu girkogirji". Under en familiegudstjeneste får 4-åringer sin helt egen bok med fine historier, sanger og aktiviteter fra kirken. Et stort øyeblikk for fireåringen.
- Forbønn for 1.klassinger. Kirken markerer skolestart og den spennende overgangen fra barnehage til skole i en familiegudstjeneste med forbønn for 1. klassinger. Der får barna "Mu biibbalgirji" utdelt.
- Skolegudstjenester. Kautokeino menighet inviterer til skolegudstjenester både før sommeren og før julen.
- Utdeling av bibel/ biibbal til 5. klassinger.
- Julevandring med barnehager. Barnehagene blir invitert til kirken der juleevangeliet blir presentert gjennom rollespill og moro.
- Adventstreff for barn mellom 3-12 år i Máze kirke.
- Påskevandring for alle barn. Under påskeuken blir alle barn invitert til påskevandring utenfor kirken.
- Kor. Gjennom sang dannes fellesskap, og mulighetene er mange til å lære alt fra kristne sanger og klassisk kirkemusikk i alle aldre
- Konfirmasjonstid. En tid hvor unge får utforske de store spørsmålene, høre de kristne fortellingene, stille spørsmål om tro og tvil, bli kjent med seg selv og andre.
Søndagsskole i Kautokeino
Søndagsskolen i Kautokeino blir drevet av frivillige av organisasjonen Søndagsskolen Norge. I 2025 var det markering av 70 år med virke i Kautokeino. De har en egen facebook-side "Guovdageainnu sotnabeaiskuvla / Kautokeino søndagsskole".
Søndagsskolens visjon: Sammen inviterer vi alle barn inn i bibelfortellingene.
Hvordan kan jeg få tilsendt informasjon om kirkens tilbud til mitt barn?
Om barnet ditt er medlem i Den norske kirke får barnet automatisk tilsendt informasjon/ invitasjon om de aktivitetene menigheten har som passer for barnets alder.
Om barnet ditt ikke er medlem i Den norske kirke kan du som er foresatt abonnere på informasjon om tilbud for barn og unge direkte til deg som er voksen. Det er helt gratis, og er mulig uansett om du som er voksen er medlem eller ei. Logg deg inn på Min side og registrer abonnentet.
Barn som er døpt i utlandet, for eksempel i Finland eller Sverige, blir ikke automatisk medlem av Den norske kirke selv om man bor i Norge. Du kan melde barnet ditt inn i Den norske kirke ved å fylle ut papirskjema. Ta kontakt med menighetskontoret for mer informasjon.
Om barnet er medlem av et annet tros- eller livssynssamfunn i Norge, må du selv melde barnet ut av det før det blir medlem i Den norske kirke.

Kirken legger til rette for at alle skal kunne delta
Kirken er for alle – uavhengig av funksjonsevne, livssituasjon, kjønn og etnisk bakgrunn. Alt som skjer av tilbud til barn og unge i menigheten skal være lagt til rette slik at alle kan delta. Dette kan handle om for eksempel økonomisk, fysisk, sosial eller pedagogisk tilrettelegging.
