Mangeårig sokneprest i Åssiden, Dag Kaspersen har bakgrunn som misjonær og et musisk menneske. Han har bygd opp Drammen Internasjonal Gospel Choir og har hele tiden skrevet tekster. Da Trond Akerø-Kleven ble ansatt som kantor, skjøt arbeidet fart. Trond laget melodier og Trond skrev egne salmer og oversatte nye salmer fra Danmark og Sverige.
Resultatet ble en samling på 105 salmer som ble utgitt i 2022.
De fleste av disse tekstene er nye og ukjente her i landet. Her løftes de fram med nykomponerte melodier og arrangementer. Samtidig med denne utgivelsen publiseres en komplett koralbok og en samling med korarrangementer.
Dag og Trond sier: Vi håper at disse salmene rommer lys og mørke nok til å berøre dem som synger og lytter - og til å besynge evige mysterier også i vår egen tid.
Når de to kommer til Fjell kirke på salmekvelden 1. mars kl. 19.00 har de med seg solisten Susanne Akerø-Kleven. Vi gleder oss til å synge nye salmer som er skrevet for- og inn i vår tid.
Det serveres kveldsmat etter salmekvelden i peisestua vår.
