6. februar kl. 21 er det igjen klart for Tirsdagskonsert i Bønes kirke. Tirsdagskonserten denne gang vil bli gjennomført av Morten Endresen (sang og gitar), og Lars Hammersland (flygel).
I de siste årene har publikum i ulike sammenhenger blitt kjent med Morten Endresens spesielle kvaliteter som sanger. Ikke minst gjelder dette hans evne til å mestre ulike stilarter på en god måte. Denne kvelden vil han fremføre sanger i ulike sjangre, viser, roots og evergreens. Tekstene forteller historier og er meningsfylte, om de er av nyere eller eldre dato. Det er ikke utenkelig at publikum vil føle seg fristet til å synge med i løpet av kvelden!
Lars Hammersland er en svært etterspurt pianist i det bergenske musikkmiljøet. Han blir stadig benyttet av diverse artister og band, både live og i studiosammenheng. Dette fordi han leverer med stil, både som akkompagnatør og som solist. Det vil føre for langt å nevne alt han har medvirket i, men ett eksempel er at Lars i fjor spilte på den kjente Glastonbury-festivalen. Han er medlem i et engelsk band som har fått pris for beste engelske americana-utgivelse i 2023.
Vel møtt til en lun tirsdagskveld!