Velkommen på søndagsskole i Birkeland våren 2026

Hver søndag utenom skolens ferier har vi søndagsskole for alle barn, med sanger, bibelfortellinger, leker og aktiviteter.

Velkommen på søndagsskole i Birkeland våren 2026

Vi møtes på sesam (det gule huset over veien til kirken, Wollert Konows plass 1). 

På en vanlig søndagsskole møtes vi i kirken 11.00, blir med på starten av gudstjenesten til og med dåpen. Så går vi bort til det gule huset for sang, bønn, formidling og lek, før vi går tilbake og blir med på nattverden og avslutningen av gudstjenesten i kirken. Som regel er det kirkekaffe, med kaffe, kaker og saft for de som ønsker det. 

Familiefrokost

Når det er familiegudstjenester er det ikke vanlig søndagsskole, da hensikten er at barna er med på hele gudstjenesten som har et litt barnligere preg. Søndagsskolen inviterer da til frokost på sesam i forkant av gudstjenesten for de som ønsker det. Søndagsskolen stiller med brødmat, smør, drikke og noe pålegg. Ta gjerne med noe pålegg dere liker. 

Ta kontakt med Gyrid Cecilie Nygaard på: 98468024 om dere lurer på noe, eller ønsker å være med på familiefrokost.

Eller følg med på søndagsskolens facebookside: Søndagsskulen i Birkeland menighet | Facebook

Alle barn er hjertelig velkommen på søndagsskole i Birkeland. 

 


Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"