Julekonsert Holt kirke

Velkommen til julekonsert med allsang i Holt kirke, søndag 30. november kl 18.00

Publisert:

Julekonsert Holt kirke

Tore Ljøkjel (f 1969 i Molde) er selvlært saxofonist, bosatt i Søgne.
I 23 år har Ljøkjel fylt himmelrommet over Kristiansand by med julekonserter i desember fra tårn.

Han har holdt flere hundre kirketårnkonserter i nærmere 100 forskjellige tårn, flere somre fra Nidarosdomen, og fra Kirkenes i nord til Lindesnes i sør.
Fire vårer rigget han høyttalere på utedekket til 120 Hurtigruteskip, og spilte inn og ut fjordene fra sin plass bak skorsteinen.
Han har til nå utgitt 5 album.

Leif Rino Muller (fødte 1973 i Arendal) er til daglig organist i Barbu kirke, men er også aktiv på mange andre fronter i musikklivet i området. Han er bl a pianist for Arendal Demenskor, er musikalsk inspirator for Boybandet Haraldsguttene og var frem til i fjor musikalsk ansvarlig for Arendal Musikkteater. Han spiller også jevnlig med koret Vegår Vocale fra Vegårshei. Han vant i 2021 Arendal Kommunes Kulturpris, og er også en mye brukt akkompagnatør for områdets artister.

"Vi gleder oss til å besøke Holt kirke, og formidle juletoner denne kvelden. Juletiden kan for mange være utfordrende. Vi ønsker ikke å spille for å underholde; Vi ønsker at tonene skal gi lys og finne veier der ord møter veggen."

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"