Lansering av Mijjen Gærhkoegærjetje - DARJOEMASSE - noe å gjøre

Saemien Åålmege har tidligere fått utgitt Mijjen Gærhkoe-gærja – Vår kirkebok. Nå har boka fått en oppfølger i en arbeidsbok laget av de samme forfatterne. Ved sin avgang i 2017 ønsket biskop Tor Singsaas gi støtte til Saemien Åålmeges barne- og ungdomsarbeid som avskjedsgave. Disse midlene ble utgangspunktet for boka Darjoemasse – noe å gjøre.

Menighetspedagog Meerke Krïhke Leine Bientie, Maria Victoria Bientie Bygget og Ellen Sara Reiten Bientie. Foto: Vigdis Aanderaa Aakre

I boka er det mange oppgaver, og alt blir forklart tospråklig med sør-samisk og norsk tekst parallelt.
Lørdag 1. februar ble boka presentert i Trondheim. Først med gudstjeneste i Nidarosdomen og etterpå samling i Erkebispegården med hilsener og aktiviteter. Det var trivelige å være sammen, så det var ikke lett å avslutte aktivitetene. Bokens første opplag ble fort utsolgt, men et nytt opptrykk er allerede klart.
–Det er en fin bok, og vi er veldig glade for at vi har fått den, sier 
daglig leder i Saemien Åålmege Monica Kappfjell.

Fra Daepies Dierie

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"