Julekonsertene i Søm kirke
- Torsdag 27. november kl. 18.30: Trygve Skaug
- Lørdag 6. desember kl. 19.00: Sørlandet Pilgrimskor
- Søndag 7. desember kl. 16.00: Rabakoret og gjesteartist Lisa Børud
- Tirsdag 9. desember kl 18.00: Randesund skolemusikk
- Torsdag 11. desember kl.19.00: Bjørn Henrik Brandtenborg & musikere
- Søndag 14. desember kl 19.00: Søm kirkekor
- Fredag 19. desember kl 19.00: Asbjørn Ribe, med Ronnie Jacobsen og familien Nordheim
- Mandag 29. desember kl. 19.00: Romjulskonsert med Nora Strømme, sopran, Halvor Aasen, fiolin, Mathias Schwaiger Pearson, cello og Martin Pearson, orgel og flygel
Mer om konsertene og billettbestilling

Trygve Skaug: Seine natt desember
Trygve Skaug har en helt egen stil og gir oss konserter ulik alle andre. Han et stort og trofast publikum - også i Kristiansand. Du bør ikke vente for lenge med å kjøpe billetter.
Søm kirke torsdag 27. november kl. 18.30
BILLETTER (495 kr) - Event Agenda

Julekonserten LYS I MØRKET
med Sørlandet Pilgrimskor, Annemarie & venner.
Mark van der Feen, piano - Robert Cekov, violin
Sørlandet Pilgrimskoor gir en storslått julekonsert i samarbeid med sangere fra Nederland. Dirigent for begge ensembler, den nederlandske sopranen Annemarie de Jong, bosatt i Grendi, har slått de to små ensemblet sammen for en kveld fylt med vakker musikk. To musikere fra Annemaries nederlandske orkester, pianist og fiolinist, vil også bidra med akkompagnement, og programmet er variert og spennende – med noe for enhver smak.
Kveldens tema er «Lys i Mørket». Vi går mot julefeiringen i mørke tider, men Lyset over alle lys har stått opp, også i år! Dette er en perfekt anledning til å feire fellesskap, musikk og julens magi. I Annemaries egne ord: «Når vi ser på det vennskapelige forholdet mellom Norge og Nederland tidligere, er dette en vakker musikalsk fortsettelse av dette vennskapet.»
Søm kirke lørdag 6. desember kl. 19
Billetter a 200 kr kan kjøpes via Vipps 40344373

Rabakoret gir juleglede som ingen andre.
Gjesteartist: Lisa Børud.
Søm kirke søndag 7. desember kl. 16
BILLETTER a 50 kr ved inngangen - Vipps og kontant.
Kollekt til Misjon uten grenser

Juleklanger med Randesund skolemusikk
Søm kirke tirsdag 9. desember kl. 18
Billetter - kr. 100 - ved inngangen

En magisk stund – Jul i Søm kirke
Velkommen til en stemningsfull julekonsert med
Bjørn Henrik Brandtenborg & musikere 11. desember
Sammen med gjesteartistene Helene Hamre Blom-Ohlsen og Martin Wikstøl inviterer vi til en kveld fylt med varme, lys og ekte julestemning i vakre Søm kirke – Kristiansands tusenårssted, kjent for sitt unike glassmaleri av Kjell Nupen med budskapet «Fra mørket mot lyset».
En musikalsk pause i førjulstiden – med kjente og nære julesanger, formidlet med varme, nærhet og stemning.
Søm kirke torsdag 11. desember kl. 19 (dørene åpner 18:30)
Billettpris: Voksen 250,- / Barn (under 12 år) 100,-

La oss glede oss!
Julekonsert med Søm kirkekor søndag 14. desember kl. 19.00.
Dirigent: Mariia Yefanova, Tangenter: Reidar Skaaland, Fløyte: Lisa Hælend
Billetter (200 / 100 / barn gratis) ved inngangen - Vipps eller kontant

Ja, så er det jul
Asbjørn Ribe – stemmen fra Birkeland, tar med seg kristiansandsmusikeren Ronnie Jacobsen, og gir oss en nær og vakker julekonsert.
Vokalgruppen Nordheim er en hel familie med fire unike sangere, og sammen skaper de varm juleatmosfære.
Kjente og kjære norske julesanger, og en og annen liten overraskelse :)
Søm kirke fredag 19. desember kl 19.00.
Kjøp billetter (380 kr) på TICKETMASTER

Romjulskonsert med kjente og ukjente melodier
Mandag 29. desember kl. 19.00 er det klart for vår tradisjonelle romjulskonsert. Det blir en kveld for å nyte mangfold i julemusikk.
Utøverne
Nora Strømme er en klassisk sanger fra Søgne i Kristiansand. Hun tok sin Bachelor studier ved Høyskolen Barratt Due under prof. Solveig Kringlebotn. I studieåret 2023-2024 var hun på utveksling ved Det Kongelige Danske Musikkonservatorium i København, hvor hun sang rollen «La Fée» i operaen Cendrillon av Massenet. Hun går nå på et årsstudium i opera ved KHiO (Operahøgskolen), og deltar i Dronning Sonjas Operaakademi.
Halvor Aasen, fiolin, er født og oppvokst i Kristiansand og begynte å spille fiolin da han var 6 år gammel. Han tok sine Bachelor og Master studier ved Universitetet i Agder. Han er nå frilans musiker og spiller med Kristiansand Symfoniorkester.
Mathias Schwaiger Pearson tok sine Bachelor og Master studier som utøvende cellist ved den Kongelige Musikkonservatorium i den Haag, Nederland. Der fulgte han timer med Jan-Ype Nota og Michel Strauss. Gjennom studiene har han fordypet seg i sin lidenskap for kammermusikk med sin piano trio Brioso Trio. Siden 2019 har de fulgt mesterklasser av lærere fra hele Europa og er prisvinner i (inter)nasjonale konkurranser. Han er for tiden frilans musiker. Mathias spiller på en cello bygget av Daniël Royé med støtte fra Stichting Eigen Muziekinstrument.
Martin Pearson er tidligere domkantor i Kristiansand og kirkemusikalsk konsulent i Agder og Telemark Bispedømme. Han er en erfaren organist og akkompagnatør, med internasjonal anerkjennelse. Han er kunstnerisk ansvarlig for Sommerkonsertene i Søm kirke og Romjulskonserten.
