Søndag 2. november kl. 17:00 er det Allehelgensgudstjeneste i Svarstad kirke.
Kirken er åpen fra kl. 16:00, med mulighet for stilletid/bønn og lystenning. Dersom noen ønsker en samtale, så vil det også være mulig.
Gudstjenesten forrettes av Sokneprest Niklas Ekre og organist er Vetle Seland Halvorsen. Diakoniarbeider og kirkeverter er også til stede.
På Bibelselskapets nettsider kan vi lese:
Allehelgensdag er en dag for sorg og tomhet, men også en dag med rom for minner og takknemlighet. I Kirkens tradisjon er det også en dag for håp, i troen på Jesu oppstandelse og Guds kjærlighet som er sterkere enn døden. I Bibelen finner du uttrykk for alle disse ulike stemningene og sidene ved Allehelgensdag.
Denne innbydelsen sendes også til nærmeste pårørende av de som er blitt gravlagt i Lardal det siste året. Vi ber om at invitasjonen også blir spredt til øvrig familie.
