I Fjellhamar menighet er ikke Fasteaksjonen bare konfirmantenes, men hele menighetens, aksjon. I fjor samlet Fjellhamar menighet inn kr 269.000,-, og kom dermed på 3. plass i landet! Målet vårt i år er å slå den rekorden. Per onsdag 18. mars har det kommet inn kr 153.000,-.
For kr 300 kan du bidra til at et menneske har tilgang til rent vann - resten av livet! I fjor bidro Fjellhamar menighet til at ca 896 mennesker på denne måten fikk livet sitt totalt forvandlet!
Det er håp i hver dråpe rent vann!
8. MARS: SPONSORLØP OG TWEENSAKSJON!
KICK-OFF MED KONFIRMANTENE
HELE MENIGHETENS AKSJON
Det skjer mer!
På babysang blir det «babysangtreff» til inntekt for Fasteaksjonen torsdag 19. mars! Les om det ved å trykke her!
Seniorene er også med! På seniortreff 20. mars vil loddsalget går til Fasteaksjonen.
STABEN ENGASJERER SEG
I år sa kantor Maria Brabrand at hun og mannen Kristoffer skulle løpe fra Fjellhamar kirke til Røa kirke dersom de får inn kr 5000,-. Det ble løpetur lørdag 14. mars!
Ikke nok med det!
Kristoffer, forloveden til menighetsarbeider Anniken, sier han vil matche Annikens hårfarge (ROSA!) dersom de får inn 10 000 kr innen 22.mars! Per 18. mars var det kommet inn kr 7300,-. Heia, heia!
Vipps 15002 - og velg Krisoffers rosa-hår-bøsse!
HVORDAN DU KAN ENGASJERE DEG
1: Bli med på noe av alt det gøye som beskrevet over!
2: Lag din egen "challenge"
F.eks løpe, gå en lang tur, isbade, spise chili, farge håret, ta en tur på butikken i morgenkåpe, gå på ski eller rulleski osv! Her er det bare å la fantasien sette i gang!
Du kan f.eks si:
"Hva vil du sponse meg for hver km jeg løper?"
Eller:
"Dersom jeg klarer å få inn kr 5.000,-, så skal jeg isbade"
Kontakt diakon Christina (ce799@kirken.no) og kateket Øystein (os573@kirken.no) for å fortelle om challengen du setter igang, og for å få din egen QR-kode ("bøsse") på vipps som du kan dele med kolleger, familie og venner.
Du kan også ringe Christina dersom du vil diskutere litt hvordan du skal utforme din challenge (94094324).
3: Engasjer deg på facebook og instagram
Lik, del og skriv veldig gjerne en kommentar på det som blir lagt ut på «Fjellhamar menighet». Dette gjør at vi når ut til mange flere!
4: Gi en gave
Vipps til 798235.
Har du ikke vipps?
SMS: VANN til 2426 (300kr)
Fasteaksjonskonto: 1594 22 87493
HVA GÅR PENGENE TIL?
Vi står midt i en tid preget av krig og uro. Krigen i Ukraina fortsetter å rive mennesker bort fra hjemmene sine, og i Midtøsten mister familier alt de eier på et øyeblikk. I konflikter som dette blir tilgang til noe så grunnleggende som rent vann, ofte ødelagt først. På toppen av dette ser vi nå dramatiske kutt i bistanden til verdens fattige. Konsekvensene av dette er allerede tydelige i mange land.
Nesten 800 millioner mennesker lever uten tilgang til rent vann i verden i dag, og i krigsområder øker behovet dramatisk fra en dag til den neste. Men det er håp! Kirkens Nødhjelp arbeider både med akutt bistand i katastrofesituasjoner og langsiktige prosjekter for å redusere nød og fattigdom. De jobber for fred, rettferdighet, og for å redde liv.
Det er lett å bli motløs. Men du kan faktisk gjøre noe! Nettopp i disse dager må vi samle alle gode krefter og gjøre hva vi kan for de mest sårbare. Gjennom fasteaksjonen samler vi inn penger til det livsviktige arbeidet som gjør det mulig for Kirkens Nødhjelp å være til stede for millioner av mennesker som trenger det mest.
Tusen takk til alle som vil være med og bidra!
