«Gud er kjærlighet» og det skal prege en gudstjeneste i Grønland kirke. Gamlebyen og Grønland menighet er opptatt av at man skal kunne gå ut av en gudstjeneste i Grønland kirke trygge, utfordret og med nye perspektiver på Gud, verden og på oss selv.
Om sommeren er gudstjenesten litt kortere enn vanlig, men gudstjenesten er det viktigste menigheten har, for i liturgien og dens dramaturgi spiller hver deltager en avgjørende rolle i fortellingen om Gud, slik Gud er åpenbart i mennesket Jesus. Vi tar med våre liv inn i en sammenheng hvor fortellingen om våre liv blir fortalt sammen med fortelling om Jesus og om Guds kjærlighet. Alle skal være velkommen i Grønland kirke uavhengig av hvordan livene våre fortoner seg utenfor kirkens murer.
Hjertelig velkommen til gudstjeneste i Grønland kirke og Gamle Oslo (Vålerenga og Kampen kirker) i sommer med en litt enklere gudstjeneste enn vanlig. Ta med dit liv og søk Guds kjærlighet i fellesskap med andre. Kom som du er!
Søndag 4 juli kl. 1100
Gudstjeneste med nattverd i Grønland kirke. Prest Christian K Kielland, organist Svein Amund Skara
Søndag 11. juli kl 1100 Gudstjeneste Vålerenga kirke
Søndag 18. juli kl 1100 Gudstjeneste Kampen kirke
Søndag 25. juli kl 1100 Gudstjeneste Vålerenga kirke. Kirkekaffe i Etterstad kolonihage (værforbehold)
Søndag 1. august kl. 1100
Gudstjeneste med nattverd i Grønland kirke. Prest Fredrik Saxegaard. Organist Arne Solhaug.
Søndag 8. august kl. 1100
Gudstjeneste med dåp og nattverd. Prest Lars Martin Dahl. Organist Arne Solhaug.
Søndag 15. august kl. 1100
Gudstjeneste med nattverd. Prest Christian K. Kielland. Organist Svein Amund Skara.
Søndag 22. august kl. 1100
Gudstjeneste for små og store med nattverd og dåp, etterfulgt av Åpen dag i kirka. Prest Lars Martin Dahl. Organist Olav Rune Bastrup.