Lys våken 14.-15. november

Lys våken er et arrangement for 5.- og 6.-klassinger på Averøy. Barn over hele landet er med på Lys våken og kan være med og utforske kirken og troen sammen med andre. 14.-15. november arrangeres Lys Våken i Kvernes kirke!

Publisert:

Foto: Hans Jakob Heimvoll
Foto: Hans Jakob Heimvoll

Hvem kan være med?
Alle 5. og 6.-klassinger er velkomne. Det sendes ut brev til de som er medlemmer i Den norske kirke, men det er også åpent for de som ikke er medlemmer. Vi ønsker så godt vi kan å tilrettelegge arrangementet for de som har behov for det. Ta gjerne kontakt, så finner vi en god løsning! Samlingen er mobilfri, men det er mulig å gjøre egne avtaler om dette.  

Program
Samlingen starter kl. 17.00 på lørdag. Vi skal bli kjent, ha samlinger med bibelfortellinger og bønn, leke (og danse og synge!), spise middag, gå ut og være med på refleksløype, kose oss med kakao og ordne klart til natta. På søndag blir det frokost, samling og forberedelse til gudstjeneste. De som vil kan ha oppgaver i gudstjenesten som f.eks. å tenne lys, lese, synge eller dramatisere. Vi avslutter med gudstjeneste kl. 11.00 på søndag. Familier, venner og faddere er velkomne til å være med på gudstjenesten. Det er fint om foreldre kan komme og hente barnas bagasje seinest kl. 10.30. Gudstjenesten er ferdig rundt kl. 12.30.

Overnatting?
Vi overnatter i kirkerommet – det er en spesiell opplevelse! I kirka er det trygt å være! Vi har to våkne, voksne nattevakter som passer på hele natta. Det går også helt fint om noen vil sove hjemme. Da kan barna hentes rundt kl. 22 på lørdag og komme tilbake kl. 8.30 om de vil få med seg mest mulig av programmet.

Påmelding
Påmelding innen 12.11 til trosopplærer Tommy Stormo: Påmelding hit: https://minpamelding.agrando.no/?skjemaId=e9e682ff-015f-41ea-bd96-ebe2c8079587  

Pakkeliste:
- Innesko
- Klær til å være ute i
- Drikkeflaske
- Lommelykt om du har.
- Litt godteri og snacks om du vil!
- Samlingen er mobilfri.

Til overnatting:
- Sovepose eller dyne
- Madrass eller liggeunderlag
- Pute og putetrekk
- Toalettsaker
- Nattøy og det du ellers trenger for å sove!

Ledere
Med på arrangementet blir sokneprest Sigurd A. W. Haugen, trosopplærer Tommy Stormo, prostiprest Ragnhild Fuglseth, medlemmer i trosopplæringsvalget på Averøy og ungdommer fra kirka sine lederkurs. Om det er noen foreldre som ønsker å bidra med noe, er det bare å ta kontakt.

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"