Medvirkende:
Erland Helbø, gitarer
Leni Katla Botilsrud, tangenter
Gratis inngang. Kollekt.
Det å synge sammen er viktig. Vi gjør det i festlig lag, på sportsarenaen, og vi gjør det i kirken. Musikken farger livet vårt, og det vi synger er en del av vår felles kultur.
For 100 år siden fikk Norge for første gang en felles salmebok som alle menighetene skulle bruke – Landstads reviderte salmebok. Før dette var det opp til hver menighet hvilken salmebok de ville bruke, og alt fra den danske Kingos salmebok til Nynorsk salmebok fra 1925 var i bruk. Med en felles salmebok ble den norske sangskatten styrket.
I konserten 29. august har vi samlet noen av de mest kjente salmene fra jubilanten vår. Vi prøver å vise at disse salmene er aktuelle, også musikalsk, 100 år etter Landstads reviderte salmebok første gang ble gitt ut.
Erland Helbø er en mye brukt gitarist ved teaterscenene i Oslo. Han har i tillegg hatt flere oppdrag hos oss i Jessheim kirke og andre steder på Romerike. Han har også flere musikkutgivelser med sin jazztrio EH3.
Leni Katla Botilsrud er kantor i Jessheim kirke.
