Etter Nilsens død har mange musikere/korister dykket ned i hans produksjon, noe som har bidratt til at flere av hans sanger har blitt kjent! Lille Bille ble utgitt med visesangeren/artisten Eva Trones i 2003 noe som resulterte i Spelemannsprisen for barneplate i 2004. «Lille bille» er skrevet til barn, og dermed ikke så kjent av «folk flest». Det ønsker vi i Bodø domkirkes sangskole å gjøre noe med.
Aspirantkor 1 og 2 består av barn i 1. – 5. klasse. De har med seg et lite band og en danser. I tillegg har vi fått regihjelp fra en av fylkets profesjonelle teaterinstruktør. Dirigent: Berit Valberg.
Det blir en åpen forestilling, for unge som gamle. Vi ønsker at så mange som mulig skal få øynene opp for, og bli bedre kjent med, denne fantastiske kulturskatten vi har her i vår egen by!
