Altus Quartet spiller Haydn og Britten
i Søm Kirke søndag 4. oktober kl. 18.00
Velkommen til konsert med Altus Quartet i Søm Kirke! Det blir spesiell atmosfære med musikk for strykekvartett.
Foruten "vår egen" Mathias Pearson består kvartetten av Laura Custodio Sabas, Phelan Nyvoll Walker og Silje Johanne Lillevold Grönning.
Repertoar:
- Haydn strykekvartett i G dur, op. 33 no. 5
- Britten strykekvartett no. 2 i C dur
Billetter:
Betal som du ønsker - 100 / 200 / 300 kr
Vipps eller kontant ved inngangen
Altus Quartet
ble grunnlagt i 2026 av Laura Custodio Sabas, Phelan Nyvoll Walker, Silje Johanne Lillevold Grönning og Mathias Schwaiger Pearson.
Disse erfarne kammermusikere, forent av en sterk lidenskap for strykekvartett, har allerede oppnådd betydelig kunstnerisk fremdrift siden etableringen.
Kort tid etter oppstarten ble de invitert til Goslar Arbeitswochen for å arbeide med Oliver Wille, samt til Internationale Sommerakademie für Kammermusik i Frenswegen, hvor de studerte med Eberhard Feltz. Samtidsmusikk er en viktig del av kvartettens kunstneriske identitet. Komponist Rune Rebne har allerede dedikert et verk til Altus Quartet. De har også bestilt en ny kvartett av Jon Øivind Ness.
Kvartetten er valgt ut til å bli en del av Le Dimore del Quartetto. Med mange spennende prosjekter og ambisjoner for fremtiden ønsker Altus Quartet å utvikle sitt eget musikalske uttrykk og utforske både det klassiske repertoaret og ny musikk.

