Vi bruker kvelden og gudstjenesten sammen på salmer, skrevet av Hans-Olav Mørk og Trond Akerø-Kleven. Noen får vi høre for første gang, og noen synger vi sammen.
Hans-Olav Mørk er prest og visesanger, og har flere salmer i salmeboka vår. Han har vært gateprest i Krikens Bymisjon og ansatt i Bibelselskapet, med ansvar for den nye oversettelsen av Det gamle testamentet, samt masse annet spennende arbeid.
Trond Akerø-Kleven er pianist, organist i Åssiden menighet og komponist. Han har samarbeidet med en rekke norske sangere og artister, blant annet under Dronning Sonja Internasjonale Musikkonkurranse. Han har virket som kapellmester på musikaloppsetninger som «Billy Elliot» på Folketeatret og «The Last Five Years» på Edderkoppen Teater.
Disse to har skrevet en solid samling av salmer som de kaller Gatesalmer.

