Intervju med lufthavnprest Torbjørn Olsen

Visste du at vi har en prest på Gardermoen flyplass? Hør intervju med han i siste episode av Trosomt.

Publisert:

Intervju med lufthavnprest Torbjørn Olsen
Visste du at vi har en prest på Gardermoen flyplass? En såkalt lufthavnprest. Denne lufthavnpresten heter Torbjørn Olsen og har jobbet som prest på flyplassen i mange år.
 
Programleder Siri skulle fly til Oslo, og da stakk hun innom Torbjørn og tok en prat med ham om hvordan det er å jobbe som eneste lufthavnprest i Norge.
 
Hva gjør en prest på flyplassen? Er det noen som gifter seg på flyplassen? Bor det folk på flyplassen? Og hvorfor skal vi i det hele tatt ha en prest som jobber på en flyplass her i Norge?
 
Alt dette og masse mer får du vite i denne episoden av Trosomt og miniserien "mitt liv som prest".
 
Hør episoden her:
 

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"