Gudstjeneste for små og store

Om gudstjeneste for små og store

Omtrent én gang i måneden er det gudstjeneste for små og store i Haugerud kirke og én gang i halvåret i Østre Aker kirke. På disse gudstjenestene er det sanger som mange barn kjenner og preken som passer godt for både barn og voksne. 

Høsten 2025 er det gudstjeneste for små og store i Haugerud kirke disse datoene:

24. august, 12. oktober, 19. oktober og 16. november. 

Og i Østre Aker kirke den 29. november.

Gudstjenestene har ulike tema. Noen ganger er en bestemt aldersgruppe spesielt invitert, f.eks. til Tårnagenthelg, Lys Våken, utdeling av 4- og 6-årsbok eller babysanggudstjeneste.

I Haugerud kirke organiseres frivillige i gudstjenestene i 3 ulike grupper, som har tjeneste omtrent en gang i måneden. Den ene gruppa har spesialisert seg på gudstjenester for store og små. Alle voksne som er med der har med egne barn, som også får oppgaver i gudstjenesten. Bli gjerne med. Det er gøy for barna å være frivillige i kirken! Vi kan finne meningsfulle oppgaver til både ett- og tiåringer. Kontakt prest Sara Moss-Fongen hvis du og din familie vil være med! 

 

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"