Allehelgen gir en spesiell anledning til å reflektere over livet og minnes de kjære som ikke lenger er med oss. Ved å delta i en allehelgensgudstjeneste kan man finne ro og trøst i fellesskapet med andre som også sørger. Du er ikke alene.
Det er vanlig å tenne lys på gravene når det er allehelgen. Har du ikke en grav å gå til, er du velkommen til å tenne et lys på vår digitale bønnevegg.
Uansett om du ønsker å tenne et lys selv eller ei, er det er verdt å ta seg en tur ut og se alle lysene som er tent på våre kirkegårder.
Besøker du Mari kirke eller gravplass denne helgen, ta deg gjerne en tur innom kunstutstillingen på Mari menighetssenter. Lokale kunstnere stiller ut sine arbeider. Vi serverer kaffe og vafler. Velkommmen!
Åpningstidene for salgsutstillingen er:
Lørdag 1. november:
Kl. 1200-1500 Vernissage på Mari menighetssenter med musikalsk innslag ved Olaves Fiskum akkompagnert av Knut Harald Rydning. Servering av kaffe og vafler.
Søndag 2. november:
Kl. 1100-1200 Allehelgensgudstjeneste i Mari kirke.
Kl. 1200-1900 Åpen utstilling med servering av kaffe og vafler.
Kl. 1700-1800 Minnegudstjeneste i Mari kirke.
Kl. 1900 Kunstutstillingen stenger og solgt kunst hentes.