Skal du starte på skolen til høsten?

Blir du 6 år i år og skal begynne på skolen til høsten? Så spennende! Vi i kirka i Ås og Kroer og i Nordby liker å gjøre ekstra stas på skolestarterne våre! Derfor inviterer vi til Førsteklasses for å feire denne store overgangen sammen med dere.

Publisert:

Skal du starte på skolen til høsten?

For å gjøre stas på skolestarterne våre, inviterer vi til Førsteklasses onsdag 11. og 18. mars kl. 1730 - 1900 i Ås arbeidskirke og på Nordby menighetssenter. Vi skal ha samlingsstund, musikktime, norsktime og KRLE-time, spising(kveldsmat) og ikke minst friminutt!

Søndag 22. mars kan du ta med deg familien din til Ås arbeidskirke eller Nordby kirke til gudstjeneste for liten og stor. Gudstjenesten i Ås arbeidskirke er kl. 11. I Nordby kirke er gudstjenesten kl. 14(!).  Der vil du få boka "Tre i et tre". Den handler om tre venner som skal begynne på skolen akkurat slik du skal.

Informasjon til foresatte: 

Kryss av på samlingene dere ønsker å delta på ved påmelding. Ønsker 6-åringen å ha med en voksen på samlingene, er det helt greit! Har dere spørsmål eller trenger tilrettelegging, ta kontakt eller skriv i kommentarfeltet i påmeldingen.

Barn som ikke er medlem i Den norske kirke er også velkomne til Førsteklasses, så ta gjerne med en venn.

Har dere ikke mulighet til å være med på Førsteklasses eller i kirka, men likevel ønsker bok, kan dere krysse av for det i påmeldingen. 

Påmelding for Ås og Kroer

Påmelding for Nordby

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"