Allehelgensdag 2. november
Du er ikke alene.
Du er omgitt av mennesker og Gud i din sorg.
På kirkegården ser vi ikke bare de vakre lysene, vi ser også livets skjørhet og får ta del i håpet om et evig liv. Denne helgen settes våre liv i en større sammenheng.
Søndag 2. november er det Allehelgensdag. Dette er en dag for minnes våre kjære som har gått bort. På denne dagen tenner mange lys på kirkegårder over hele landet.
I Klemetsrud og Mortensrud menighet samles vi til Allehelgensgudstjeneste kl.11 i Mortensrud kirke, med lystenning og opplesning av navn på avdøde i vår menighet det siste året. Kirkekoret er med og synger. Prest Tore Kessel Hynnkleiv og diakon Berit Rem deltar sammen med organisten vår, Åslaug Hegstad Lervåg. I tillegg har vi med oss Randi Karlung på fløyte og Elliot Eirikssønn på fiolin.
Klemetsrud kirke er åpen kl.14-18 for lystenning, samtale med prest, diakon eller erfarne frivillige. Det vil også være et bemannet telt på kirkegården med utdeling av gravlys og kaffe. I kirkestua er det mulighet til å sette seg ned med kaffe og kringle. Du er varmt velkommen!
Temakveld om sorg i Holmlia kirke
Torsdag 30. oktober kl. 19 inviterer menighetene i Søndre Nordstrand til temakveld om sorg med overskriften "Nå åpner savnet sine øde vidder. Vandring i sorgens og håpets landskap". Temakvelden blir ledet av sykehusprest, Idun Strøm Sefland. Temakvelden er i Holmlia kirke. Denne kvelden vil det bli informasjon om oppstart av sorggrupper i desember.