Innhold
Finn menighet
Jeg søker:
Kart Nord-Hålogaland Sør Hålogaland nidaros møre hamar bjørgvin stavanger agder tunsberg borg oslo


verden_sjomannskirken2_160.png


dagens_bibelord_190.jpg

 

  •  

    Kirkerådets sekretariat
    E-post: post.kirkeradet@kirken.no
    Telefon: 23 08 12 00.

    Nedenfor presenteres ansatte ved de nasjonale kirkelige rådenes fellessekretariat.
    Klikk på bildene ved hver ansatt for større utgave i farger.

    Her finnes pressebilder av
    >> lederne i de nasjonale råd
    >> biskopene

    Organisasjonskart for de sentralkirkelige råd - august 2010>> Organisasjonskart for de sentralkirkelige råds sekretariat (pdf)

     

  • agoy_svh.jpg

    Berit Hagen Agøy

    Generalsekretær i Mellomkirkelig råd.
    berit.hagen.agoy@kirken.no

    Tlf.: 23 08 12 70

  • vidar_andersen_svarthvit.jpg.jpg 

    Vidar Andersen

    Sekretær, avdeling for samisk kirkeliv.
    vidar.andersen@kirken.no

    Tlf.:

  • akero_shv.jpg

    Hans Arne Akerø

    Seksjonsleder, seksjon for gudstjenesteliv og kultur.
    hans.arne.akero@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 56

  • aksoy_shv.jpg

    Kristine Aksøy

    Seksjonsleder, Seksjon for barn, unge og trosopplæring
    kristine.aksoy@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 88

  • askvig_shv.jpg

    Marthe Askvig

    Seniorrådgiver, juss - kontraktsrett og offentlige anskaffelser
    marthe.askvig@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 21

  • lill_ann_bakken_svarthvit.jpg.jpg

    Lill-Ann Bakken

    Førstekonsulent, seksjon for IKT.
    lill-ann.bakken@kirken.no
    Tlf.:

  • bekkelund1_shv.jpg

    Ole Inge Bekkelund

    Avdelingsdirektør, Avdeling for kirkeordning
    ole.inge.bekkelund@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 50 / 99 09 07 07

  • berge_shv.jpg

    Ove Morten Berge

    Seniorrådgiver, kirkebygg
    ove.morten.berge@kirken.no Tlf.: 48 99 12 80

  • berget_shv.jpg

    Marit Berget

    Resepsjon/sentralbordbetjening
    marit.berget@kirken.no Tlf.: 23 08 12  00

  • bommen_shv.jpg

    Carl-Fredrik Bommen

    Rådgiver Avdeling for menighetsutvikling
    carl-fredrik.bommen@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 94

  • bondevik_shv.jpg

    Kjetil Bondevik

    Seniorrådgiver - kjetil.bondevik@kirken.no Tlf.: 23 08 12 87 / 95 90 85 71
    Ansvarlig for fagområdet kommunikasjon, markedsføring og profilering for barn, unge og trosopplæring.

  • bredoch_ragnar_sort_hvitt.jpg 

    Ragnar Bredoch

    Seniorrådgiver kirkerett, Avdeling for kirkeordning
    ragnar.bredoch@kirken.no Tlf.: 23 08 12 54

  • breen_shv.jpg

    Vivian Breen

    Førstekonsulent arkiv, Administrasjonsavdeling
    vivian.breen.rode@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 24
    Journalføring, vedlikehold av arkivbasen, bibliotektjenester.

  • dehlin_shv.jpg

    Liv Janne Dehlin

    Førstekonsulent, Avdeling for økumenikk og internasjonale relasjoner.
    liv.janne.dehlin@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 71
    Sekretær for generalsekretær, ass. generalsekretær i Mellomkirkelig råd.

  • dirdal_shv.jpg

    Astrid Bjerke Dirdal

    Sekretær, Administrasjonsavdelingen
    astrid.dirdal@kirken.no Tlf.: 23 08 12 28

  • eide_svarthvit.jpg

    Anders Backer-Grøndahl Eide

    Seniorrådgiver - kirkeordning
    anders.backer-grondahl.eide@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 57

     

  • edoy_shv.jpg

    Torill Edøy

    Rådgiver funksjonshemmede i kirken,
    torill.edoy@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 64
    Praktisk tilrettelegging for funksjonshemmede. Holdningsskapende arbeid for bedre inkludering.

     

  • egeland_shv.jpg

    Sigrun Egeland

    Rådgiver økonomiavd.
    sigrun.egeland@kirken.no Tlf.: 23 08 12 17

  • engeseth_shv.jpg

    Karen Marie Engeseth

    Rådgiver lønns- og personalspørsmål
    karen.marie.engeseth@kirken.no Tlf.: 23 08 12 20

  • evenshaug_trude_2012_shv.jpg

    Trude Evenshaug

    Kommunikasjonsdirektør 
    trude.evenshaug@kirken.no Tlf.: 23 08 12 05 / 48 99 12 05

     

  • fagerli_shv.jpg

    Beate Fagerli

    Seniorrådgiver, Avdeling for økumenikk og internasjonale relasjoner. 
    beate.fagerli@kirken.no Tlf.: 23 08 12 74
    Teologisk Nemnd, internasjonale teologiske samtaler.

  • fagermoen_shv.jpg

    Jan Rune Fagermoen

    Avdelingsdirektør, Kirkerådets avdeling for administrasjon
    jan.rune.fagermoen@kirken.no Tlf.: 23 08 12 25

  • frydenlund_shv.jpg

    Kristin Frydenlund

    Rådgiver - Seksjon for barn, unge og trosopplæring
    kristin.frydenlund@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 90

  • hallen_shv.jpg

    Knut Hallen

    Daglig leder, Samarbeid Menighet og Misjon (SMM)
    knut.hallen@kirken.no  Tlf.: 23 08 12 75
    Samarbeid Menighet og Misjon er et samarbeid mellom Den norske kirke og syv misjonsorganisasjoner. 
    http://www.menighetogmisjon.no

  •  

    David Scott Hamnes

    Seniorrådgiver, gudstjenesteliv
    dsh@kirken.no Tlf.: 23 08 12 95

  • hellgren_shv.jpg

    Guro K. Hellgren

    Seniorrådgiver, Diakoni 
    guro.hellgren@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 61
    Implementering av ny Plan for diakoni i Den norske kirke. Samarbeidsråd for overgrepsproblematikk. Planer for kirkens tjeneste ved katastrofer og ulykker. Kirke og helse.

  • henriksen_shv.jpg

    Dag Trygve Henriksen

    Arkivleder
    dag.trygve.henriksen@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 23

  • haavik_shv.jpg

    Åge Haavik

    Seniorrådgiver gudstjenesteliv
    aage.haavik@kirken.no Tlf.: 23 08 12 55
    Liturgiske saker.

     

  • johnsen_jens_petter1_shv.jpg

    Jens-Petter Johnsen

    Direktør i Kirkerådet
    jens.petter.johnsen@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 10

     

  • johnsen_tore_shv.jpg

    Tore Johnsen

    Generalsekretær i Samisk kirkeråd
    tore.johnsen@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 35, mobil 48 99 12 35

  • javold_shv.jpg

    Svein Henry Jåvold

    Seniorrådgiver kirkelige registre
    svein.henry.javold@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 48

     

  • karlsen2_shv.jpg

    Reidun Karlsen

    Førstesekr. Administrasjonsavdelingen
    reidun.karlsen@kirken.no Tlf.: 23 08 12 19
    Materiellekspedisjon og sentralbordtjeneste

  • kleven_shv.jpg

    Kjetil Kleven

    Leder for brukerstøtte medlemsregisteret.
    kjetil.kleven@kirken.no, Tlf.: 23 08 12 44

  • kloster_shv.jpg

    Sven Thore Kloster

    Rådgiver, Avdeling for økumenikk og internasjonale relasjoner. (Mellomkirkelig råd)
    sven.thore.kloster@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 78
    Spørsmål knyttet til religionsdialog, religionsteologi, religionspolitikk, integrering, flyktning- og asylpolitikk.

  • kolbjornsrud_shv.jpg

    Kjersti Kolbjørnsrud

    Seniorrådgiver, Seksjon for barn, unge og trosopplæring
    kjersti.kolbjornsrud@kirken.no  Tlf.: 23 08 12 93

     

  • kristensen_shv.jpg

    Vidar Kristensen

    Seniorrådgiver/prosjektleder, Seksjon for gudstjenesteliv
    vidar.kristensen@kirken.no

    Tlf.: 23 08 12 07 / 95 77 75 25
    Prosjektleder for arbeidet med ny salmebok.

  • kohn_shv.jpg

    Svein M. Køhn

    Seniorrådgiver økonomi. Administrasjonsavdelingen
    Økonomisk analyse, internkontroll,
    økonomi- og risikostyring.
    svein.mathias.kohn@kirken.no Tlf. 23 08 12 18.

  • langkaas_2013_sorthvitt.jpg

    Randi Langkaas

    Ungdomsrådgiver, Seksjon for barn,
    unge og trosopplæring. 
    randi.langkaas@kirken.no Tlf.: 23 08 12 92

     

  • lende_shv.jpg

    Susanne Lende

    Kommunikasjonsrådgiver.
    susanne.lende@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 47

  • lindland_tjonn_shv.jpg

    Brynjulf Jung Lindland-Tjønn

    Webredaktør - seniorrådgiver
    brynjulf.lindland.tjonn@kirken.no
    tlf. 23 08 12 14

  •  

    Tove-Lill Labahå Magga

    Seniorrådgiver, Avdeling for samisk kirkeliv
    tlm@kirken.no Tlf.: 

  • meling_shv.jpg

    Øyvind Meling

    Seniorrådgiver, leder seksjon for IKT
    oyvind.meling@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 51

     

  •  

    Anne Jorunn Midtkil

    Førstekonsulent gudstjenesteliv.
    ajm@kirken.no  Tlf.:  23 08 12 96

  • myrholt_shv.jpg

    Turid Sissel Myrholt

    Rådgiver, kultur, Seksjon for gudstjenesteliv
    og kultur
    turid.myrholt@kirken.no Tlf.: 23 08 12 42

  • nyborg_shv.jpg

    Berit Nyborg

    Førstekonsulent , Seksjon for IKT.
    berit.nyborg@kirken.no Tlf.: 23 08 12 46
    Vedlikehold og ajourhold av kirkens
    medlemsregister. Medlemsservice

  • pahlke_svarthvit.jpg 

    Silke Pahlke

    Rådgiver (vikar) - Seksjon for barn, unge og
    trosopplæring
    silke.pahlke@kirken.no
    Tlf. 23 08 12 89 Mob: 482 24 648

     

  •  

    Britt Rajala

    Rådgiver, avdeling for samisk kirkeliv.
    britt.rajala@kirken.no

    Tlf.:23 08 12 67

  • rise_oivind_shv1.jpg

    Øyvind Rise

    Seniorrådgiver i Bispemøtets sekretariat.
    oyvind.rise@kirken.no Tlf. 23 08 13 93

  • vormeland_2012_svarthvit.jpg

    Hilde Vormeland Rø

    Rådgiver 
    Avd. for administrasjon
    hilde.vormeland.roe@kirken.no Tlf.: 23 08 12 58 / 48 99 12 58

  • roseg1_shv.jpg

    Gerd Karin Røsæg

    Assisterende direktør
    gerd.karin.roseg@kirken.no

    Tlf.: 23 08 12 40 / 48 99 12 40

  • schorre_shv.jpg

    Hans Jürgen Schorre

    Seniorrådgiver, Seksjon for diakoni og samfunn.
    hans.jurgen.schorre@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 65
    Koordinator for Kirkelig nettverk for miljø,
    forbruk og rettferd.

  • skonnord1_shv.jpg

    Jahn-Oluf Skonnord

    Seniorrådgiver, direktørens stab
    oluf.skonnord@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 15

  • smorgrav_shv.jpg

    Hildegunn Opstad Smørgrav

    Rådgiver, liturgisk musikk, Seksjon for gudstjenesteliv og kultur
    hildegunn.opstad.smorgrav@kirken.no
    Tlf. 23 08 12 59

  • solbakken_shv.jpg

    Christofer Solbakken

    Generalsekretær Bispemøtet
    christofer.solbakken@kirken.no
    Tlf. 23 08 13 92 - mob. tlf.: 95 11 99 46

  • maria_roysdatter_shv.jpg 

    Maria Roysdatter Steinsvik

    Samisk kirkeråd
    mrs@kirken.no 
    Tlf.: 23 08 12 68

  • stendal_shv.jpg

    Synnøve Hinnaland Stendal

    Seksjonssjef, Seksjon for diakoni og samfunn
    synnove.hinnaland.stendal@kirken.no

    Tlf.: 23 08 12 60

  • tanggaard_shv.jpg

    Per Tanggaard

    Seniorrådgiver. Avdeling for Kirkeordning
    per.tanggaard@kirken.no Tlf.: 23 08 12 53
    Kirkelig årsstatistikk - Kostra, NSD, SSB, Kirkens tilstandsrapport. Oppfølging av avtale med KIFO. Valgordninger - veiledning, nominasjonsprosesser. Kirkebygg og kirkegårdsforvaltning. Gravferdsrådet.

  • thompson_shv.jpg

    Siv Thompson

    Seniorrådgiver, Avdeling for kommunikasjon, informasjon og IT
    siv.thompson@kirken.no Tlf.: 23 08 12 08 / 48 24 82 54   
    Pressekontakt og strategisk rådgiver

     

  • tjelle_shv.jpg

    Einar Tjelle

    Assisterende generalsekretær, Mellomkirkelig råd
    einar.tjelle@kirken.no Tlf.: 23 08 12 72

  • tobiassen_shv.jpg

    Øyvind Tobiassen

    Rådgiver økonomi, Administrasjonsavdelingen
    oyvind.tobiassen@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 16

  • vaaje_svarthvit.jpg 

    Per Ivar Våje

    Prosjektkoordinator, Skaperverk og bærekraft
    (Samarbeidsprosjekt mellom Den norske kirke, Kirkens Nødhjelp og Norges Kristne Råd)
    piv@kirken.no Tlf.: Tlf. 23 08 12 66 Mob: 98 01 23 13

     

  • welden_tone_sort_hvitt.jpg

    Tone Welden

    Sjefssekretær
    tone.welden@kirken.no Tlf.: 23 08 12 11
    Sekretær for direktør, assisterende direktør,
    Kirkerådet og Kirkemøtet.

     

  • westermoen_shv.jpg

    Gunnar Westermoen

    Seniorrådgiver, Avdeling for kommunikasjon, informasjon og IT.
    gunnar.westermoen@kirken.no Tlf.: 23 08 12 06 / 48 99 12 06

  • westly_svarthvit.jpg
     

    Inge Westly

    Seniorrådgiver, Bispemøtet
    inge.westly@kirken.no
    Tlf.: 23 08 13 94

  • paul_erik_wirgenes_svarthvit.jpg

    Paul Erik Wirgenes

    Avdelingsdirektør, Avdeling for menighetsutvikling
    paul.erik.wirgenes@kirken.no
    Tlf.: 23 08 12 85 / 48 99 12 85

     

     

  • oftsaas_shv.jpg

    Hege Flo Øfstaas

    Seniorsekretær, Bispemøtet
    hfo@kirken.no Tlf. 23 08 13 90

De sentralkirkelige rådenes fellessekretariat