Innhold
Finn menighet
Jeg søker:
Kart Nord-Hålogaland Sør Hålogaland nidaros møre hamar bjørgvin stavanger agder tunsberg borg oslo


verden_sjomannskirken2_160.png


dagens_bibelord_190.jpg

 

Påmelding konfirmasjon

Hver vår får unge som går i åttende klasse informasjon om konfirmasjon i Den norske kirke. Informasjonen kommer fra kirken sentralt og den lokale menighet. Her står det hvordan man melder seg til konfirmasjon.

Alle menigheter har påmelding til konfirmasjon. Informasjon om tidspunkt for dette kommer direkte fra kirken der du bor. Hvis du lurer på hvilken kirke du tilhører kan du sjekke det under fanen "Finn menighet" i venstre spalte på nettsiden.

Telefonnummer og e-postadresser til alle menighetene i Norge finnes på www.kirken.no. Mange menigheter har egne hjemmesider og gir ut menighetsblad der det også står når det er påmelding til konfirmasjonsforberedelse.

Konfirmasjonen skjer i den lokale kirke på hjemstedet. Den som ønsker å bli konfirmert i en annen kirke og menighet enn der han eller hun er konfirmant, må melde fra om dette så snart som mulig.

Universell tilrettelegging

Ungdom med spesielle behov på grunn av fysisk, psykisk eller sosial funksjonshemning har krav på spesiell tilrettelegging av konfirmasjonstiden i sin lokale menighet. Døvekirken har også et eget konfirmanttilbud, ring 23 33 43 20, teksttelefon 23 33 43 30.

Samisktalenede?
Innenfor forvaltningsområdene for samisk språk har samisktalende konfirmanter rett til opplæring og materiell på sitt eget språk. Så langt det er mulig vil dette også gjelde samisktalende konfirmanter i resten av landet.

I utlandet?

Unge som er bosatt utenfor Norges grenser kan være ”nettkonfirmanter” i regi av Sjømannskirken

 

Skriver Utskriftsvennlig versjon

Tips en venn